V3.5MLA0603WA
Varistors 3.5V 30A 1270pF
product image
V3.5MLA0603WA Picture
SeekIC No. : 00702148 Detail
V3.5MLA0603WA: Varistors 3.5V 30A 1270pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V3.5MLA0603WA
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 3.5 V
Capacitance : 1270 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Bulk
Surge Energy Rating :
Mounting :
Packaging : Bulk
Product : MLV
Capacitance : 1270 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 3.5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV3.5MLA0603WA
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts2.5VAC
Maximum DC Volts3.5VDC
Current-Surge30A
Package / Case0603 (1608 metric)
Varistor Voltage7V