V3.5MLA1206NH
Varistors 3.5V 100A 6000pF
product image
V3.5MLA1206NH Picture
SeekIC No. : 00704280 Detail
V3.5MLA1206NH: Varistors 3.5V 100A 6000pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V3.5MLA1206NH
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 3.5 V
Capacitance : 6000 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Surge Energy Rating :
Mounting :
Capacitance : 6000 pF
Voltage Rating DC : 3.5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV3.5MLA1206NH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts2.5VAC
Maximum DC Volts3.5VDC
Current-Surge100A
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage7V