V480LA10CP
RADIAL VARISTOR 10MM
product image
V480LA10CP Picture
SeekIC No. : 003005494 Detail
V480LA10CP: RADIAL VARISTOR 10MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V480LA10CP
Quick Details
Series: LA Manufacturer: Littelfuse Inc
Varistor Voltage: 825V Current-Surge: 2.5kA
Propagation Delay Time : 8 ns at 4.5 V to 5.5 V Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 480VAC Maximum DC Volts: 640VDC
Energy: 60J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: Littelfuse Inc
Package / Case: Disc 10mm
Current-Surge: 2.5kA
Series: LA
Energy: 60J
Varistor Voltage: 825V
Maximum AC Volts: 480VAC
Maximum DC Volts: 640VDC