V480LA10P
Varistors 480V 120pF
product image
V480LA10P Picture
SeekIC No. : 00704149 Detail
V480LA10P: Varistors 480V 120pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V480LA10P
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 640 V
Voltage Rating AC : 480 V Clamping Voltage : 1.24 KV
Diameter : 10 mm Peak Surge Current : 2.5 KA
Capacitance : 120 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Capacitance : 120 pF
Clamping Voltage : 1.24 KV
Diameter : 10 mm
Voltage Rating DC : 640 V
Peak Surge Current : 2.5 KA
Voltage Rating AC : 480 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV480LA10P
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts480Vrms
Maximum DC Volts640VDC
Current-Surge2.5kA
Package / CaseDisc 10mm
Varistor Voltage825V