V48MLA1206NT
MULTI LAYER VARISTOR
product image
V48MLA1206NT Picture
SeekIC No. : 003006047 Detail
V48MLA1206NT: MULTI LAYER VARISTOR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V48MLA1206NT
Quick Details
Series: MLA Manufacturer: Littelfuse Inc
Varistor Voltage: 66.5V Current-Surge: 180A
Propagation Delay Time : 17 ns Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 40VAC Maximum DC Volts: 48VDC
Energy: 0.90J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: Littelfuse Inc
Maximum AC Volts: 40VAC
Energy: 0.90J
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Series: MLA
Current-Surge: 180A
Varistor Voltage: 66.5V
Maximum DC Volts: 48VDC