V48MLA1210H
Varistors 48V 250A 520pF
product image
V48MLA1210H Picture
SeekIC No. : 00699852 Detail
V48MLA1210H: Varistors 48V 250A 520pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V48MLA1210H
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 48 V
Capacitance : 520 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 48 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 520 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV48MLA1210H
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts40VAC
Maximum DC Volts48VDC
Current-Surge250A
Package / Case1210 (3225 metric)
Varistor Voltage66.5V