V48MLA1210LNA
VARISTOR TVS MULTI 48V 220A 1210
product image
V48MLA1210LNA Picture
SeekIC No. : 003006048 Detail
V48MLA1210LNA: VARISTOR TVS MULTI 48V 220A 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V48MLA1210LNA
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: ML Manufacturer: Littelfuse Inc
Varistor Voltage: 66.5V Current-Surge: 220A
Propagation Delay Time : 15 ns Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 40VAC Maximum DC Volts: 48VDC
Energy: 0.90J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: Littelfuse Inc
Series: ML
Maximum AC Volts: 40VAC
Energy: 0.90J
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Varistor Voltage: 66.5V
Maximum DC Volts: 48VDC
Current-Surge: 220A
Parameters:
Technical/Catalog InformationV48MLA1210LNA
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts40VAC
Maximum DC Volts48VDC
Current-Surge220A
Varistor Voltage66.5V