V48MLA1210LWA
Varistors 48V 220A 500pF
product image
V48MLA1210LWA Picture
SeekIC No. : 00704787 Detail
V48MLA1210LWA: Varistors 48V 220A 500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V48MLA1210LWA
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 48 V
Capacitance : 500 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Bulk
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Packaging : Bulk
Product : MLV
Voltage Rating DC : 48 V
Capacitance : 500 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationV48MLA1210LWA
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts40VAC
Maximum DC Volts48VDC
Current-Surge220A
Package / Case1210 (3225 metric)
Varistor Voltage66.5V