V48MLA1210NH
Varistors 48V 250A 520pF
product image
V48MLA1210NH Picture
SeekIC No. : 00700561 Detail
V48MLA1210NH: Varistors 48V 250A 520pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V48MLA1210NH
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 48 V
Voltage Rating AC : 40 V Clamping Voltage : 105 V
Peak Surge Current : 250 A Surge Energy Rating : 1.2 J
Capacitance : 520 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMT/SMT Packaging : Reel
Description
Diameter :
Product : MLV
Packaging : Reel
Voltage Rating AC : 40 V
Voltage Rating DC : 48 V
Peak Surge Current : 250 A
Surge Energy Rating : 1.2 J
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMT/SMT
Capacitance : 520 pF
Clamping Voltage : 105 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV48MLA1210NH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts40VAC
Maximum DC Volts48VDC
Current-Surge250A
Package / Case1210 (3225 metric)
Varistor Voltage66.5V