V48MLA1210WH
Varistors 48V 250A 520pF
product image
V48MLA1210WH Picture
SeekIC No. : 00704307 Detail
V48MLA1210WH: Varistors 48V 250A 520pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V48MLA1210WH
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Product : MOV Clamping Voltage : 105 V
Peak Surge Current : 250 A Capacitance : 520 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Mounting : Radial
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating DC :
Voltage Rating AC :
Diameter :
Surge Energy Rating :
Packaging : Reel
Product : MOV
Mounting : Radial
Peak Surge Current : 250 A
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 520 pF
Clamping Voltage : 105 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV48MLA1210WH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts40VAC
Maximum DC Volts48VDC
Current-Surge250A
Package / Case1210 (3225 metric)
Varistor Voltage66.5V