V510LA10CP
RADIAL VARISTOR 10MM
product image
V510LA10CP Picture
SeekIC No. : 003006446 Detail
V510LA10CP: RADIAL VARISTOR 10MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V510LA10CP
Quick Details
Series: LA Manufacturer: Littelfuse Inc
Varistor Voltage: 910V Current-Surge: 2.5kA
Propagation Delay Time : 8 ns at 4.5 V to 5.5 V Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 510VAC Maximum DC Volts: 675VDC
Energy: 63J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: Littelfuse Inc
Package / Case: Disc 10mm
Current-Surge: 2.5kA
Series: LA
Varistor Voltage: 910V
Maximum AC Volts: 510VAC
Maximum DC Volts: 675VDC