V510LA10
Varistors 100pF
product image
V510LA10 Picture
SeekIC No. : 00702211 Detail
V510LA10: Varistors 100pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V510LA10
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 675 V
Voltage Rating AC : 510 V Clamping Voltage : 1.35 KV
Diameter : 10 mm Peak Surge Current : 2.5 KA
Capacitance : 100 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 510 V
Capacitance : 100 pF
Diameter : 10 mm
Peak Surge Current : 2.5 KA
Voltage Rating DC : 675 V
Clamping Voltage : 1.35 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV510LA10
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts510Vrms
Maximum DC Volts675VDC
Current-Surge2.5kA
Package / CaseDisc 10mm
Varistor Voltage910V