V511HA32
Varistors 820V 25kA 1200pF
product image
V511HA32 Picture
SeekIC No. : 00704782 Detail
V511HA32: Varistors 820V 25kA 1200pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V511HA32
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~89
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 675 V
Voltage Rating AC : 510 V Clamping Voltage : 1.355 KV
Diameter : 35.5 mm Peak Surge Current : 25 KA
Capacitance : 1200 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Voltage Rating AC : 510 V
Voltage Rating DC : 675 V
Clamping Voltage : 1.355 KV
Peak Surge Current : 25 KA
Capacitance : 1200 pF
Diameter : 35.5 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationV511HA32
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts510VAC
Maximum DC Volts675VDC
Current-Surge25kA
Package / CaseDisc 32mm with Screw Mounting
Varistor Voltage820V