V551HB34
Varistors HIGH ENERGY PCB USE
product image
V551HB34 Picture
SeekIC No. : 00705264 Detail
V551HB34: Varistors HIGH ENERGY PCB USE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V551HB34
  • Qty
  • 0~90
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 710 V
Voltage Rating AC : 550 V Clamping Voltage : 1.404 KV
Diameter : 34 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 2390 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 550 V
Diameter : 34 mm
Voltage Rating DC : 710 V
Capacitance : 2390 pF
Clamping Voltage : 1.404 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV551HB34
Maximum AC Volts550Vrms
Maximum DC Volts710VDC
Current-Surge40kA
Package / Case34mm Square
Varistor Voltage949V