V56MLA1206WH
Varistors 56V 180A 180pF
product image
V56MLA1206WH Picture
SeekIC No. : 00704105 Detail
V56MLA1206WH: Varistors 56V 180A 180pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V56MLA1206WH
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 56 V
Capacitance : 180 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Product : MLV
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 56 V
Capacitance : 180 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationV56MLA1206WH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts40VAC
Maximum DC Volts56VDC
Current-Surge180A
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage77V