V571HA32
Varistors 910V 25kA 1100pF
product image
V571HA32 Picture
SeekIC No. : 00703931 Detail
V571HA32: Varistors 910V 25kA 1100pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V571HA32
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~89
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 730 V
Voltage Rating AC : 575 V Clamping Voltage : 1.57 KV
Diameter : 32 mm Peak Surge Current : 25 KA
Surge Energy Rating : 550 J Capacitance : 1100 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : SMD/SMT
Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Voltage Rating AC : 575 V
Surge Energy Rating : 550 J
Capacitance : 1100 pF
Peak Surge Current : 25 KA
Voltage Rating DC : 730 V
Diameter : 32 mm
Clamping Voltage : 1.57 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV571HA32
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts575VAC
Maximum DC Volts730VDC
Current-Surge25kA
Package / CaseDisc 32mm with Screw Mounting
Varistor Voltage910V