V5.5MLA0402NR
Varistors 5.5V 20A 220pF
product image
V5.5MLA0402NR Picture
SeekIC No. : 00699805 Detail
V5.5MLA0402NR: Varistors 5.5V 20A 220pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V5.5MLA0402NR
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 5.5 V
Capacitance : 220 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Capacitance : 220 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 5.5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV5.5MLA0402NR
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts4VAC
Maximum DC Volts5.5VDC
Current-Surge20A
Package / Case0402 (1005 metric)
Varistor Voltage10.8V