V5.5MLA0603H
Varistors 5.5V 30A 760pF
product image
V5.5MLA0603H Picture
SeekIC No. : 00700300 Detail
V5.5MLA0603H: Varistors 5.5V 30A 760pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V5.5MLA0603H
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 5.5 V
Capacitance : 760 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 5.5 V
Capacitance : 760 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV5.5MLA0603H
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts4VAC
Maximum DC Volts5.5VDC
Current-Surge30A
Package / Case0603 (1608 metric)
Varistor Voltage9.3V