V5.5MLA0603NA
Varistors 5.5V 30A 760pF
product image
V5.5MLA0603NA Picture
SeekIC No. : 00701667 Detail
V5.5MLA0603NA: Varistors 5.5V 30A 760pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V5.5MLA0603NA
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 5.5 V
Capacitance : 760 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Bulk
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Packaging : Bulk
Product : MLV
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 5.5 V
Capacitance : 760 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV5.5MLA0603NA
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts4VAC
Maximum DC Volts5.5VDC
Current-Surge30A
Package / Case0603 (1608 metric)
Varistor Voltage9.3V