V5.5MLA0805T
Varistors 5.5V 120A 1840pF
product image
V5.5MLA0805T Picture
SeekIC No. : 00704323 Detail
V5.5MLA0805T: Varistors 5.5V 120A 1840pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V5.5MLA0805T
Quick Details
Product : MLV Packaging : Reel
Description
Voltage Rating DC :
Surge Energy Rating :
Capacitance :
Operating Temperature Range :
Mounting :
Product : MLV
Packaging : Reel
Parameters:
Technical/Catalog InformationV5.5MLA0805T
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts4VAC
Maximum DC Volts5.5VDC
Current-Surge120A
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage9.3V