V5.5MLA1206A
Varistors 5.5V 150A 3500pF
product image
V5.5MLA1206A Picture
SeekIC No. : 00705307 Detail
V5.5MLA1206A: Varistors 5.5V 150A 3500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V5.5MLA1206A
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 5.5 V
Capacitance : 5180 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Bulk
Surge Energy Rating :
Mounting :
Packaging : Bulk
Product : MLV
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 5.5 V
Capacitance : 5180 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV5.5MLA1206A
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts4VAC
Maximum DC Volts5.5VDC
Current-Surge150A
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage9.3V