V5.5MLN41206WT
VARISTOR TVS ARRAY 5.5V SMD 1206
product image
V5.5MLN41206WT Picture
SeekIC No. : 003005963 Detail
V5.5MLN41206WT: VARISTOR TVS ARRAY 5.5V SMD 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V5.5MLN41206WT
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: MLN Manufacturer: Littelfuse Inc
Varistor Voltage: 10.8V Current-Surge: 30A
Propagation Delay Time : 17 ns Number of Circuits: 4
Maximum AC Volts: 4VAC Maximum DC Volts: 5.5VDC
Energy: 0.10J
Description
Maximum DC Volts: 5.5VDC
Maximum AC Volts: 4VAC
Current-Surge: 30A
Energy: 0.10J
Manufacturer: Littelfuse Inc
Varistor Voltage: 10.8V
Number of Circuits: 4
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Series: MLN
Parameters:
Technical/Catalog InformationV5.5MLN41206WT
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts5.5VDC
Current-Surge30A
Varistor Voltage10.8V