V60MLA1210H
Varistors 60V 250A 440pF
product image
V60MLA1210H Picture
SeekIC No. : 00700735 Detail
V60MLA1210H: Varistors 60V 250A 440pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V60MLA1210H
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 60 V
Capacitance : 440 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 60 V
Capacitance : 440 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV60MLA1210H
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts50VAC
Maximum DC Volts60VDC
Current-Surge250A
Package / Case1210 (3225 metric)
Varistor Voltage83V