V60MLA1210A
Varistors 60V 250A 440pF
product image
V60MLA1210A Picture
SeekIC No. : 00705211 Detail
V60MLA1210A: Varistors 60V 250A 440pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V60MLA1210A
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 60 V
Capacitance : 440 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Bulk
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Packaging : Bulk
Product : MLV
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 60 V
Capacitance : 440 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV60MLA1210A
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts50VAC
Maximum DC Volts60VDC
Current-Surge250A
Package / Case1210 (3225 metric)
Varistor Voltage83V