V661NA34
Varistors 40kA 1050V 40kA 2000pF
product image
V661NA34 Picture
SeekIC No. : 00705581 Detail
V661NA34: Varistors 40kA 1050V 40kA 2000pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V661NA34
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 850 V
Voltage Rating AC : 660 V Clamping Voltage : 1.72 KV
Diameter : 34 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 2000 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Peak Surge Current : 40 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Diameter : 34 mm
Voltage Rating DC : 850 V
Voltage Rating AC : 660 V
Clamping Voltage : 1.72 KV
Capacitance : 2000 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV661NA34
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts660VAC
Maximum DC Volts850VDC
Current-Surge40kA
Package / Case34mm Square
Varistor Voltage1050V (1.05kV)