V680LA100CP
Varistors 130V to 1000V LA Varistor
product image
V680LA100CP Picture
SeekIC No. : 00705047 Detail
V680LA100CP: Varistors 130V to 1000V LA Varistor
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V680LA100CP
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 680 V
Voltage Rating AC : 680 V Diameter : 20 mm
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : Radial
Packaging : Bulk
Description
Clamping Voltage :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Capacitance :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 20 mm
Voltage Rating DC : 680 V
Voltage Rating AC : 680 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV680LA100CP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts-
Current-Surge7kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage990V