V68MLA1206WA
Varistors 68V 180A 100pF
product image
V68MLA1206WA Picture
SeekIC No. : 00705086 Detail
V68MLA1206WA: Varistors 68V 180A 100pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V68MLA1206WA
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 68 V
Capacitance : 180 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Bulk
Surge Energy Rating :
Mounting :
Packaging : Bulk
Product : MLV
Capacitance : 180 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 68 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV68MLA1206WA
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts50VAC
Maximum DC Volts68VDC
Current-Surge180A
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage90V