V68RA8X2749
VARISTOR RA SERIES
product image
V68RA8X2749 Picture
SeekIC No. : 003007113 Detail
V68RA8X2749: VARISTOR RA SERIES
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V68RA8X2749
Quick Details
Series: RA Manufacturer: Littelfuse Inc
Logic Family : 74V Varistor Voltage: 68V
Current-Surge: 250A Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 40VAC Maximum DC Volts: 56VDC
Energy: 3.0J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: Littelfuse Inc
Varistor Voltage: 68V
Maximum AC Volts: 40VAC
Maximum DC Volts: 56VDC
Current-Surge: 250A