V802-74.1758M
OSC VCXO 74.1758MHZ 3.3V SMD
product image
V802-74.1758M Picture
SeekIC No. : 004540374 Detail
V802-74.1758M: OSC VCXO 74.1758MHZ 3.3V SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V802-74.1758M
Mfg:
Connor-Winfield
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationV802-74.1758M
VendorConnor-Winfield
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency74.1758MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingTape (no reel)
Supply Voltage3.3V
TypeVCXO
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current40mA