VAT2-S12-D12-SMT
CONVERTER DC/DC 2W +/-12V 83MA
product image
VAT2-S12-D12-SMT Picture
SeekIC No. : 003804698 Detail
VAT2-S12-D12-SMT: CONVERTER DC/DC 2W +/-12V 83MA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VAT2-S12-D12-SMT
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: V-Infinity VAT2-SMT Manufacturer: CUI Inc
Type: Isolated Number of Outputs: 2
Package / Case : BGA-48 Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Input (Max): 13.2V Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): 83mA, 83mA Power (Watts) - Manufacture Series: 2W
Voltage - Isolation: 1kV (1000V) Features: -
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 14-DIP SMD Module (12 Leads)
Size / Dimension: 0.70" L x 0.50" W x 0.23" H (17.8mm x 12.7mm x 5.8mm) Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Description
Manufacturer: CUI Inc
Type: Isolated
Voltage - Output 3: -
Voltage - Isolation: 1kV (1000V)
Features: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Input (Max): 13.2V
Number of Outputs: 2
Voltage - Output 2: -12V
Efficiency: 84%
Power (Watts) - Manufacture Series: 2W
Package / Case: 14-DIP SMD Module (12 Leads)
Size / Dimension: 0.70" L x 0.50" W x 0.23" H (17.8mm x 12.7mm x 5.8mm)
Series: V-Infinity VAT2-SMT
Current - Output (Max): 83mA, 83mA