VC120630D650RP
Varistors 30V 0.4J Energy
product image
VC120630D650RP Picture
SeekIC No. : 00699669 Detail
VC120630D650RP: Varistors 30V 0.4J Energy
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VC120630D650RP
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 30 V
Voltage Rating AC : 21 V Clamping Voltage : 67 V
Peak Surge Current : 120 A Surge Energy Rating : 0.4 J
Capacitance : 400 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Diameter :
Product : MLV
Voltage Rating DC : 30 V
Voltage Rating AC : 21 V
Clamping Voltage : 67 V
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Surge Energy Rating : 0.4 J
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Peak Surge Current : 120 A
Capacitance : 400 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationVC120630D650RP
VendorAVX Corporation
CategoryOver Voltage, Current, Temperature Devices
Maximum AC Volts21VAC
Maximum DC Volts30VDC
Current-Surge120A
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage41V