VCD30-D24-D15-T
CONVERTER DC/DC +-15V OUT 30W
product image
VCD30-D24-D15-T Picture
SeekIC No. : 004540795 Detail
VCD30-D24-D15-T: CONVERTER DC/DC +-15V OUT 30W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VCD30-D24-D15-T
Mfg:
CUI Inc
  • Qty
  • 1~1
Parameters:
Technical/Catalog InformationVCD30-D24-D15-T
VendorCUI Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input18 ~ 36VDC
Output±15V
Power (Watts)30W
Number of Outputs2
1st Output15 VDC @ 1A
2nd Output-15 VDC @ 1A