VDZT2R10B
Zener Diodes 100MW 10V
product image
VDZT2R10B Picture
SeekIC No. : 00270248 Detail
VDZT2R10B: Zener Diodes 100MW 10V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VDZT2R10B
Mfg:
ROHM Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Zener Voltage : 9.99 V Voltage Tolerance : 2 %
Power Dissipation : 100 mW Maximum Reverse Leakage Current : 0.1 uA
Maximum Zener Impedance : 30 Ohms Maximum Operating Temperature : + 150 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : VMD-2
Packaging : Reel
Description
Voltage Temperature Coefficient :
Zener Current :
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Zener Impedance : 30 Ohms
Maximum Reverse Leakage Current : 0.1 uA
Voltage Tolerance : 2 %
Zener Voltage : 9.99 V
Power Dissipation : 100 mW