VDZT2R12B
Zener Diodes 100MW 12V
product image
VDZT2R12B Picture
SeekIC No. : 00277188 Detail
VDZT2R12B: Zener Diodes 100MW 12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VDZT2R12B
Quick Details
Zener Voltage : 11.99 V Voltage Tolerance : 2 %
Power Dissipation : 100 mW Maximum Reverse Leakage Current : 0.1 uA
Maximum Zener Impedance : 30 Ohms Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Maximum Zener Impedance : 30 Ohms
Maximum Reverse Leakage Current : 0.1 uA
Voltage Tolerance : 2 %
Zener Voltage : 11.99 V
Power Dissipation : 100 mW