VE17M00131K
MOV 130V RMS 17MM RADIAL
product image
VE17M00131K Picture
SeekIC No. : 003007647 Detail
VE17M00131K: MOV 130V RMS 17MM RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VE17M00131K
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: AVX Corporation
Varistor Voltage: 205V Current-Surge: 4.5kA
Propagation Delay Time : 6 ns at 4.5 V to 5.5 V Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 130VAC Maximum DC Volts: 170VDC
Energy: 34J
Description
Number of Circuits: 1
Series: -
Maximum AC Volts: 130VAC
Maximum DC Volts: 170VDC
Current-Surge: 4.5kA
Varistor Voltage: 205V
Energy: 34J
Manufacturer: AVX Corporation
Package / Case: Disc 17mm