VE17M00131K--
Varistors 130volts 17mm 10%
product image
VE17M00131K-- Picture
SeekIC No. : 00705762 Detail
VE17M00131K--: Varistors 130volts 17mm 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VE17M00131K--
Mfg:
AVX
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 170 V
Voltage Rating AC : 130 V Clamping Voltage : 340 V
Diameter : 17 mm Peak Surge Current : 4.5 KA
Capacitance : 1000 pF Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range :
Mounting :
Packaging : Bulk
Product : MOV
Peak Surge Current : 4.5 KA
Clamping Voltage : 340 V
Capacitance : 1000 pF
Voltage Rating DC : 170 V
Voltage Rating AC : 130 V
Diameter : 17 mm