VE24M00131K--
Varistors 130volts 24mm 10%
product image
VE24M00131K-- Picture
SeekIC No. : 00706433 Detail
VE24M00131K--: Varistors 130volts 24mm 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VE24M00131K--
Mfg:
AVX
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 170 V
Voltage Rating AC : 130 V Clamping Voltage : 340 V
Diameter : 24 mm Peak Surge Current : 6.5 KA
Capacitance : 2500 pF Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Capacitance : 2500 pF
Clamping Voltage : 340 V
Voltage Rating DC : 170 V
Voltage Rating AC : 130 V
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Peak Surge Current : 6.5 KA
Diameter : 24 mm