VE24M00141K
MOV 140V RMS 24MM RADIAL
product image
VE24M00141K Picture
SeekIC No. : 003006763 Detail
VE24M00141K: MOV 140V RMS 24MM RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VE24M00141K
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: AVX Corporation
Varistor Voltage: 220V Current-Surge: 6.5kA
Propagation Delay Time : 6 ns at 4.5 V to 5.5 V Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 140VAC Maximum DC Volts: 180VDC
Energy: 78J
Description
Number of Circuits: 1
Series: -
Varistor Voltage: 220V
Maximum AC Volts: 140VAC
Maximum DC Volts: 180VDC
Current-Surge: 6.5kA
Manufacturer: AVX Corporation
Energy: 78J
Package / Case: Disc 24mm