VE24M00211K
MOV 210V RMS 24MM RADIAL
product image
VE24M00211K Picture
SeekIC No. : 003006765 Detail
VE24M00211K: MOV 210V RMS 24MM RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VE24M00211K
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: AVX Corporation
Varistor Voltage: 330V Current-Surge: 6.5kA
Propagation Delay Time : 6 ns at 4.5 V to 5.5 V Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 210VAC Maximum DC Volts: 275VDC
Energy: 115J
Description
Number of Circuits: 1
Series: -
Current-Surge: 6.5kA
Varistor Voltage: 330V
Maximum AC Volts: 210VAC
Maximum DC Volts: 275VDC
Energy: 115J
Manufacturer: AVX Corporation
Package / Case: Disc 24mm