VEFT1-S12-D15-SMT
CONVERTER DC/DC 1W +/-15V 33MA
product image
VEFT1-S12-D15-SMT Picture
SeekIC No. : 003683491 Detail
VEFT1-S12-D15-SMT: CONVERTER DC/DC 1W +/-15V 33MA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VEFT1-S12-D15-SMT
Type: Isolated Number of Outputs: 2
Package / Case : TQFP-64 Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Input (Max): 13.2V Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): 33mA, 33mA Power (Watts) - Manufacture Series: 1W
Voltage - Isolation: 3kV (3000V) Features: -
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 12-DIP SMD Module (10 Leads)
Size / Dimension: 0.60" L x 0.30" W x 0.24" H (15.2mm x 7.5mm x 6.0mm) Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Output 3: -
Power (Watts) - Manufacture Series: 1W
Features: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Efficiency: 79%
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Input (Max): 13.2V
Number of Outputs: 2
Voltage - Output 2: -15V
Current - Output (Max): 33mA, 33mA
Series: V-Infinity VEFT1-SMT
Voltage - Isolation: 3kV (3000V)
Package / Case: 12-DIP SMD Module (10 Leads)
Size / Dimension: 0.60" L x 0.30" W x 0.24" H (15.2mm x 7.5mm x 6.0mm)