VF-D250-D1224A
POWER SUPPLY 250W 12/24V DUAL
product image
VF-D250-D1224A Picture
SeekIC No. : 003811054 Detail
VF-D250-D1224A: POWER SUPPLY 250W 12/24V DUAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VF-D250-D1224A
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: V-Infinity VF-D250 Manufacturer: CUI Inc
Type: Standard Product Number of Outputs: 2
Voltage - Output: 12V, 24V Voltage - Input: 90 ~ 264VAC
Output - 1 @ Current (Max): 12 VDC @ 12A Output - 2 @ Current (Max): 24 VDC @ 6A
Output - 3 @ Current (Max): - Output - 4 @ Current (Max): -
Power (Watts): 250W Power Supply Type: Switching (Open Frame)
Applications: Commercial Packaging : Reel
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 5.00" L x 3.20" W x 2.00" H (127.0mm x 81.3mm x 50.8mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Description
Manufacturer: CUI Inc
Type: Standard Product
Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): -
Power Supply Type: Switching (Open Frame)
Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount
Number of Outputs: 2
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC
Efficiency: 70%
Power (Watts): 250W
Series: V-Infinity VF-D250
Voltage - Output: 12V, 24V
Output - 1 @ Current (Max): 12 VDC @ 12A
Output - 2 @ Current (Max): 24 VDC @ 6A
Size / Dimension: 5.00" L x 3.20" W x 2.00" H (127.0mm x 81.3mm x 50.8mm)