VF-D320-D1224A-CFS
PWR SUPPLY 320W 12/24V DL W/FAN
product image
VF-D320-D1224A-CFS Picture
SeekIC No. : 003811039 Detail
VF-D320-D1224A-CFS: PWR SUPPLY 320W 12/24V DL W/FAN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VF-D320-D1224A-CFS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: V-Infinity VF-S320 Manufacturer: CUI Inc
Type: Standard Product Number of Outputs: 2
Voltage - Output: 12V, 24V Voltage - Input: 90 ~ 132VAC, 180 ~ 264VAC
Voltage Reference : Internal Output - 1 @ Current (Max): 12 VDC @ 16.67A
Output - 2 @ Current (Max): 24 VDC @ 8.33A Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 320W
Power Supply Type: Switching (Closed Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 7.00" L x 4.00" W x 1.60" H (177.8mm x 101.6mm x 40.6mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Description
Manufacturer: CUI Inc
Type: Standard Product
Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): -
Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount
Power Supply Type: Switching (Closed Frame)
Efficiency: 75%
Number of Outputs: 2
Voltage - Output: 12V, 24V
Series: V-Infinity VF-S320
Voltage - Input: 90 ~ 132VAC, 180 ~ 264VAC
Power (Watts): 320W
Output - 1 @ Current (Max): 12 VDC @ 16.67A
Output - 2 @ Current (Max): 24 VDC @ 8.33A
Size / Dimension: 7.00" L x 4.00" W x 1.60" H (177.8mm x 101.6mm x 40.6mm)