VIBLSD1-S12-S12-DIP
CONVERTER DC/DC 12V REG OUT 1W
product image
VIBLSD1-S12-S12-DIP Picture
SeekIC No. : 003718945 Detail
VIBLSD1-S12-S12-DIP: CONVERTER DC/DC 12V REG OUT 1W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VIBLSD1-S12-S12-DIP
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: V-Infinity VIBLSD1-DIP Manufacturer: CUI Inc
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 11.4V Package / Case : TQFP-64
Voltage - Input (Max): 12.6V Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: - Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): 83mA Power (Watts) - Manufacture Series: 1W
Voltage - Isolation: 1kV (1000V) Features: -
Mounting Type: Through Hole Package / Case: 14-DIP Module (300 mil, 5 Leads)
Size / Dimension: 0.80" L x 0.39" W x 0.26" H (20.4mm x 10.0mm x 6.5mm) Packaging: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Description
Manufacturer: CUI Inc
Type: Isolated
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Power (Watts) - Manufacture Series: 1W
Voltage - Isolation: 1kV (1000V)
Features: -
Efficiency: 72%
Voltage - Output 1: 12V
Mounting Type: Through Hole
Current - Output (Max): 83mA
Packaging: -
Series: V-Infinity VIBLSD1-DIP
Voltage - Input (Min): 11.4V
Voltage - Input (Max): 12.6V
Package / Case: 14-DIP Module (300 mil, 5 Leads)
Size / Dimension: 0.80" L x 0.39" W x 0.26" H (20.4mm x 10.0mm x 6.5mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationVIBLSD1-S12-S12-DIP
VendorCUI Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input11.4 ~ 12.6V
Output12V
Power (Watts)1W
Number of Outputs1
1st Output12 VDC @ 83mA