VIBLT1-S24-S12-SMT
CONVERTER DC/DC 12V-OUT 1W SMD
product image
VIBLT1-S24-S12-SMT Picture
SeekIC No. : 003804085 Detail
VIBLT1-S24-S12-SMT: CONVERTER DC/DC 12V-OUT 1W SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VIBLT1-S24-S12-SMT
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: V-Infinity VIBLT-SMT Manufacturer: CUI Inc
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 22.8V Package / Case : VFBGA-120
Voltage - Input (Max): 25.2V Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: - Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): 83mA Power (Watts) - Manufacture Series: 1W
Voltage - Isolation: 1kV (1000V) Features: -
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 14-SOIC (0.295", 7.50mm Width) 12 Leads
Size / Dimension: 0.70" L x 0.50" W x 0.23" H (17.8mm x 12.7mm x 5.8mm) Packaging: Digi-Reel®
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Description
Manufacturer: CUI Inc
Type: Isolated
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Power (Watts) - Manufacture Series: 1W
Voltage - Isolation: 1kV (1000V)
Features: -
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Output 1: 12V
Packaging: Digi-Reel®
Current - Output (Max): 83mA
Size / Dimension: 0.70" L x 0.50" W x 0.23" H (17.8mm x 12.7mm x 5.8mm)
Series: V-Infinity VIBLT-SMT
Package / Case: 14-SOIC (0.295", 7.50mm Width) 12 Leads
Efficiency: 71%
Voltage - Input (Min): 22.8V
Voltage - Input (Max): 25.2V
Parameters:
Technical/Catalog InformationVIBLT1-S24-S12-SMT
VendorCUI Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input22.8 ~ 25.2VDC
Output12V
Power (Watts)1W
Number of Outputs1
1st Output12 VDC @ 83mA
2nd Output-
3rd Output-
4th Output-
TypeIsolated
Mounting TypeSurface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
Package / Case14-SOIC (7.5mm Width, 12 Leads)