VKA100LS02F-1
DC/DC Converters 100W 24-2V NEG LOGIC
product image
VKA100LS02F-1 Picture
SeekIC No. : 002732823 Detail
VKA100LS02F-1: DC/DC Converters 100W 24-2V NEG LOGIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VKA100LS02F-1
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 60 W
Input Voltage Range : 18 V to 36 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 2 V Output Current (Channel 1) : 30 A
Package / Case Size : DIP
Description
Input Voltage (nominal) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Package / Case Size : DIP
Output Power : 60 W
Input Voltage Range : 18 V to 36 V
Output Current (Channel 1) : 30 A
Output Voltage (Channel 1) : 2 V