VL-2330/VCN
BATT LITH COIN 3V 23MM VERT
product image
VL-2330/VCN Picture
SeekIC No. : 002846302 Detail
VL-2330/VCN: BATT LITH COIN 3V 23MM VERT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VL-2330/VCN
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: VL2330 Manufacturer: Panasonic - BSG
Battery Chemistry: Lithium Acquisition Sensitivity : - 163 dBm
Battery Cell Size: Coin, 23.0mm Voltage - Rated: 3V
Capacity: 50mAh Size / Dimension: 0.92" L x 1.00" W x 0.17" H (23.3mm x 25.3mm x 4.3mm)
Description
Manufacturer: Panasonic - BSG
Battery Chemistry: Lithium
Voltage - Rated: 3V
Termination Style: PC Pin (Vertical Mount)
Battery Cell Size: Coin, 23.0mm
Series: VL2330
Capacity: 50mAh
Size / Dimension: 0.92" L x 1.00" W x 0.17" H (23.3mm x 25.3mm x 4.3mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationVL-2330/VCN
VendorPanasonic - BSG
CategoryBatteries
Battery Cell SizeCoin 23mm
Voltage - Rated 3V
Capacity50mAh
Shipping InfoDue to possible restrictions, a change in ship method may be required.
RechargeabilityYes
Termination StylePCB Pins
Size / Dimension0.91" Dia x 0.12" H (23.0mm x 3.0mm)