VL-3032/GUFN
BATTERY LITH COIN 3V 30MM HORIZ
product image
VL-3032/GUFN Picture
SeekIC No. : 002846304 Detail
VL-3032/GUFN: BATTERY LITH COIN 3V 30MM HORIZ
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VL-3032/GUFN
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: VL3032 Manufacturer: Panasonic - BSG
Battery Chemistry: Lithium Battery Cell Size: Coin, 30.0mm
Voltage - Rated: 3V Capacity: 100mAh
Size / Dimension: 1.24" L x 1.19" W x 0.22" H (31.5mm x 30.3mm x 5.7mm) Dimensions : 15.2 mm x 15.2 mm x 2.4 mm
Description
Manufacturer: Panasonic - BSG
Battery Chemistry: Lithium
Voltage - Rated: 3V
Termination Style: PC Pin (Horizontal Mount)
Series: VL3032
Battery Cell Size: Coin, 30.0mm
Capacity: 100mAh
Size / Dimension: 1.24" L x 1.19" W x 0.22" H (31.5mm x 30.3mm x 5.7mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationVL-3032/GUFN
VendorPanasonic - BSG
CategoryBatteries
Battery Cell SizeCoin 30mm
Voltage - Rated 3V
Capacity100mAh
Shipping InfoDue to possible restrictions, a change in ship method may be required.
RechargeabilityYes
Termination StylePCB Pins
Size / Dimension1.18" Dia x 0.13" H (30.0mm x 3.2mm)