VL-3032/F2N
BATTERY LITHIUM COIN 3V 30MM
product image
VL-3032/F2N Picture
SeekIC No. : 002846303 Detail
VL-3032/F2N: BATTERY LITHIUM COIN 3V 30MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VL-3032/F2N
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: VL3032 Manufacturer: Panasonic - BSG
Battery Chemistry: Lithium Battery Cell Size: Coin, 30.0mm
Voltage - Rated: 3V Capacity: 100mAh
Size / Dimension: 1.65" L x 1.19" W x 0.17" H (41.8mm x 30.3mm x 4.2mm) Dimensions : 19 mm x 16.2 mm x 2.4 mm
Description
Manufacturer: Panasonic - BSG
Battery Chemistry: Lithium
Voltage - Rated: 3V
Termination Style: SMD (SMT) Tab
Series: VL3032
Battery Cell Size: Coin, 30.0mm
Capacity: 100mAh
Size / Dimension: 1.65" L x 1.19" W x 0.17" H (41.8mm x 30.3mm x 4.2mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationVL-3032/F2N
VendorPanasonic - BSG
CategoryBatteries
Battery Cell SizeCoin 30mm
Voltage - Rated 3V
Capacity100mAh
Shipping InfoDue to possible restrictions, a change in ship method may be required.
RechargeabilityYes
Termination StylePCB Pins
Size / Dimension1.18" Dia x 0.13" H (30.0mm x 3.2mm)