VLCF4018T-2N2N1R4-2
Power Inductors 2.2uH 1.4A 4x4x1.8mm
product image
VLCF4018T-2N2N1R4-2 Picture
SeekIC No. : 001203335 Detail
VLCF4018T-2N2N1R4-2: Power Inductors 2.2uH 1.4A 4x4x1.8mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLCF4018T-2N2N1R4-2
Mfg:
TDK
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Inductance : 2.2 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 1.44 Amps Maximum DC Resistance : 0.06 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 4 mm W x 4 mm L x 1.8 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Tolerance : 30 %
Inductance : 2.2 uH
Maximum DC Resistance : 0.06 Ohms
Dimensions : 4 mm W x 4 mm L x 1.8 mm H