VLCF4020T-101MR26
Power Inductors 100uH 0.26A 4x4x2.0mm
product image
VLCF4020T-101MR26 Picture
SeekIC No. : 001175197 Detail
VLCF4020T-101MR26: Power Inductors 100uH 0.26A 4x4x2.0mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLCF4020T-101MR26
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 100 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.26 Amp Maximum DC Resistance : 1.4 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 4 mm W x 4 mm L x 2 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Shielded
Inductance : 100 uH
Maximum DC Resistance : 1.4 Ohms
Maximum DC Current : 0.26 Amp
Dimensions : 4 mm W x 4 mm L x 2 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLCF4020T-101MR26
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance100H
Tolerance±20%
Package / Case0.157" L x 0.157" W x 0.079" H (4.00mm x 4.00mm x 2.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 260mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.400 Ohm Max